Forum o ptasznikach i innych zwierzętach

Twój pająk nie chce jeść lub masz inny problem?Napisz do nas na forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2010-07-31 18:26:19

SonApple

Administrator

Zarejestrowany: 2010-07-30
Posty: 8
Punktów :   

Niezbędne akcesoria terrarysty

Niezbędne akcesoria terrarysty
From Encyklopedia Zwierząt - Euroanimal
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Jak wiemy przy hodowli ptaszników potrzebujemy kilku akcesorii, po to aby bezpiecznie i wygodnie wykonywać jakiekolwiek czynności w terrarium.

Niezbędne są:

Pęseta - najlepiej o długości 30cm. Dzięki niej możemy bezpiecznie manipulować w terrarium. Służy ona do wyjmowania resztek pokarmu, delikatnych poprawek wizualnych itp. Pracując z pęsetą, możemy być pewni że nie stanie się nam krzywda.

Pędzelek - służy do usuwania pleśni zgromadzonej w terrarium, lub do delikatnego szturchania pająka, np. gdy chcemy go zapędzić do tymczasowego pojemnika, aby bezpiecznie posprzątać w terrarium.

Zraszacz - służy, jak sama nazwa wskazuje, do zraszania podłoża.

Strzykawka - niestety w małych "terrariach" typu kliszówka trudno nawilżyć podłoże zraszaczem, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest strzykawka, najlepiej bez igły, bo z doświadczenia wiem, że igła szybko się zapycha.

"Luźne" pudełko, np. po sałatkach- przydaje się do przenoszenia ptasznika do innego terrarium, odbierania kokonu "rozszalałej" samicy poprzez nakrycie ją pudełkiem, lub jak wcześniej pisałem do bezpiecznego czyszczenia terrarium- również przez przykrycie ptasznika.

Szmatka - przydaje się do czyszczenia szyb w terrarium np. z odchodów pająków z racji że często robią to "pod górę" prosto na szybę, lub zacieków wodnych.

Igła (spora) - służy do robienia dziurek w moczboxach, kliszboxach i innych terrariach z tworzywa sztucznego.

Dzięki tym akcesoriom praca będzie bezpieczniejsza, wygodniejsza i mam nadzieję- przyjemniejsza. Myślę że ten artykuł przyda się szczególnie początkującym terrarystom.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.komputerownik.pun.pl www.wojnyswiatowe.pun.pl www.kl-5a-forum.pun.pl www.bluesrock.pun.pl www.weldenvarden.pun.pl